ابزار شیشه بری در تهران

شیشه یکی از انوع متریال پرمصرف و کاربردی در دنیای امروز است که برای نمای ساختمان، دکوراسیون، بستن درب و پنجره و … به کار گرفته می شود. شیشه برای این که قابلیت استفاده داشته باشد و بتوان آن را برای موارد مختلف پیاده سازی نمود باید در اندازه و الگوهایی مشخص شده ای برش داده شود. برش شیشه یا بهتر بگوییم شیشه بری نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد. یک شیشه بر در صورتی می تواند فرایند برش را به طور کاملا حرفه ای و ماهرانه انجام دهد که از ابزار و تجهیزات لازم بهره مند باشد. در غیر این صورت برش شیشه امری غیر ممکن خواهد بود. در ادامه این مطلب از سایت جهان نما گلاس قصد داریم که انواع ابزار شیشه بری در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم. لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

ابزار شیشه بری در تهران
ابزار شیشه بری در تهران

 

خرید ابزار شیشه بری در تهران

شیشه از جمله متریال پرکاربردی است که همه روزه ما آن را در اطراف خود می بینیم. شیشه هایی که بر روی ساختمان ها، درب و پنجره و … نصب شده اند از قبل توسط افرادی که از تخصص و مهارت کافی برخورداراند در ابعاد و اندازه های مختلفی برش می خورند تا به درستی مورد استفاده قرار بگیرند. هر گونه اندازه گیری و برش اشتباه ضمن این که نما و دکوراسیون را به هم می ریزد می تواند خطر شکستگی را نیز دو چندان نماید. از این رو برش آن بایستی کاملا دقیق و اصولی باشد.

در یک گارگاه برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های مشخص به یکسری تجهیزات و ابزارآلات نیاز است. این قبیل از تجهیزات که در سه سطح، ساده، متوسط و کاملا تخصصی در بازار موجوداند این امکان را به شیشه بر می دهند تا فرایند برش شیشه را با نهایت دقت انجام دهد. در هر صورت فردی که می خواهد در این زمینه فعالیت نماید باید ابزارهای لازم را نیز خریداری کند. برای خرید ابزار شیشه بری در تهران می توانید به نماینده های فروشی که این نوع از تجهیزات را با قیمتی مناسب به دست مشتری می رسانند مراجعه نمایید.

خرید ابزار شیشه بری در تهران
خرید ابزار شیشه بری در تهران

انواع ابزار شیشه بری

برای برش هر متریال به یکسری لوازم و ابزار نیاز است، به عنوان مثال نجار برای بریدن چوب از اره و یا خیاط برای برش پارچه از قیچی استفاده می کند که این قاعده در مورد شیشه نیز صادق است. ابزار شیشه بری در طرح، مدل و انواع مختلفی به بازار عرضه می شود تا شیشه بر با کمک آن ها بتواند شیشه ای بی نقص و با کیفیت برش دهد. از نظر کاربرد ابزار شیشه بری به سه زیر تقسیم می شوند:

  • ابزارهای ساده

نوع ساده در واقع ابزارهای ابتدایی برای کار هستند که شیشه بر بهتر است که در هنگام برش شیشه از آن ها استفاده نماید. از ابزارهای ساده می توان اشاره ای به دستکش، میز، لباس کار و کفش نمود.

  • ابزارهای معمولی

از این نوع ابزارها می توان اشاره ای به انبردست، شیشه بر، خط کش چکش، کاتر، الماس و … نمود. ابزارهای معمولی به نسبت ابزارهای ساده از ملزومات شیشه بری به حساب می آیند.

نحوه صحیح استفاده از ابزارهای شیشه بری
نحوه صحیح استفاده از ابزارهای شیشه بری
  • ابزارهای حرفه ای

ابزارهای حرفه ای همان طور که از نام آن بر می آید برای برش های تخصصی تر مورد استفاده قرار می گیرند. شیشه بر برای استفاده از آن ها نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. از انواع ابزار حرفه ای می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

الماس

یکی از رایج ترین ابزارآلات شیشه بری، الماس است. کاربر با کمک این وسیله می تواند بر روی شیشه شکاف و یا چاک ایجاد نماید. الماس از نظر ظاهری دارای دسته ای چوبی است و بدنه آن در برخی دارای مخزن یا صلب می باشد. معمولا درون این مخزن را نفت سفید و یا روغن مخصوص می ریزند تا به لغزش الماس بر روی شیشه کمک نماید. الماس انواع مختلفی دارد تا بتوان برای موارد مختلفی به کار گرفته شود. از کاربردی ترین انواع الماس می توان به نوع مدادی و پیستونی اشاره نمود. بدنه الماس مدادی به صورت فلزی و عاج دار است که از آن می توان همچون یک سنباده زن برای صاف و یکدست نمودن لبه های شیشه تازه برش خورده استفاده کرد. از الماس پیستونی هم معمولا برای رسم شکل منحنی استفاده نمود.

ابزار حرفه ای شیشه بری
ابزار حرفه ای شیشه بری

نیش الماس

یکی از ابزارهای کاربردی در شیشه بری، نیش الماس است، نیش بر روی الماس نصب می گردد و معمولا در پی استفاده های مداوم کند می شود. اگر نیش الماس نتواند شیشه را به خوبی ببرد، کاربر باید آن را با نیشی جدید و تیز عوض نماید.

قواره بر

از دیگر ابزارهای شیشه بری کاربردی می توان به قواره بر اشاره کرد. کاربر با کمک این ابزار به راحتی می تواند هر طرحی را با سرعت بالایی پیاده سازی نماید. نیش و قرقره از جمله اجزایی هستند که وقتی بر روی قواره بر نصب می شوند امکانات متنوعی را می توانند در اختیار شیشه بر قرار دهند. به عنوان مثال شیشه بر با استفاده از نیش قواره بر می تواند با توجه به نیاز شیشه را برش دهد و یا طرح‎ هایی بر روی آن ایجاد نماید.

قاپک

حمل و نقل شیشه به خاطر وزن بالا و همچنین شکننده بودن بسیار حساس می باشد. به همین دلیل از وسیله ای به نام قاپک استفاده می شود. قاپک وسیله ای بسیار کاربردی است که با چسبیده شدن به شیشه کار جا به جایی را بسیار آسان می کند. قاپک از نظر جنس بدنه و تعداد بادکش متنوع است.

انبر شیشه گیر

از انبر شیشه گیر برای جدا نمودن شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. با مماس قرار دادن این وسیله بر روی خط الماس می توان به راحتی شیشه ها را از هم جدا کرد.

الماس شیشه بری حرفه ای
الماس شیشه بری حرفه ای

گونیا و گان چسب

برای این که بتوان شیشه را در ابعاد و اندازه های مختلف به صورت کاملا تمیز برش داد نیاز به وسیله ای به نام گونیا می باشد. در واقع بدون این وسیله نمی توان شیشه را در اندازه های منظم برش داد. گان چسب نیز یکی دیگر از تجهیزاتی است که به منظور چسباندن مجدد شیشه ها به همدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ابزار شیشه بری در تهران

ابزارهای شیشه بری که در قسمت قبل به آن ها اشاره نمودیم هر کدام دارای ویژگی خاصی هستند و برای موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از ابزارها در بازار با نرخ قیمت متفاوتی عرضه می شوند. به طور کلی، قیمت ابزار شیشه بری در تهران با توجه به نوع ابزار، برند سازنده، نوع متریال و … متغیر می باشد. برای آگاهی از قیمت انواع ابزار شیشه بری و همچنین خرید آن ها می توانید از طریق اطلاعات تماسی که در همین سایت درج شده با کارشناسان فروش ما در مجموعه جهان نما گلس در ارتباط باشید.

كلمات مهم مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *